banner titel

Introductie   Agenda   Cursussen/Workshops   Vraag   Aanbod   Koren   Orkesten   Links Scratch Muziekdag


CONCERTAGENDA voor Nijmegen en omstreken

Zijn concertdatum en -programma vastgesteld? Meld dit dan aan info{at} nijmegenmuziekstad.nl !

Concert organiseren in de Sint-Bartholomaeuskerk in Beek? Bekijk hier de condities

2019   juli   augustus   september   oktober   november   december
2020   januari   februari   maart   april   mei  

juli 2019
dinsdag 23-07
Nijmegen
Stevenskerk
20:30
Bach, Brahms, Bartok e.a. Leo van Doeselaar, orgel Nijmeegse Orgelkring
woensdag 24-07
Nijmegen
Boskapel
19:30
gratis entree
Brahms Roteblumen Trio: Cristina Gonzales Rojo - piano, David Flores Pradillas - viool, Manuela Sánchez Casanova - cello Musiksommer Kleve
donderdag 25-07
Nijmegen
Boskapel
19:30
gratis entree
E. Grieg, S. Prokofiev, J. S. Bach en M. Ravel Peiting Xue, piano (Nederland) Musiksommer Kleve
vrijdag 26-07
Nijmegen
Boskapel
19:30
gratis entree
J. Haydn, Fr. Chopin, R. Schumann en A. Skrjabin Claudia Peter, piano (Duitsland) Musiksommer Kleve
dinsdag 30-07
Nijmegen
Stevenskerk
20:30
Japans trad., Otte, Cima, Messiaen e.a. Johan Luijmes, orgel & Harrie Starreveld, shakuhachi Nijmeegse Orgelkring
woensdag 31-07
Nijmegen
Boskapel
19:30
gratis entree
Fr. Chopin, M. Ravel en S. Prokofiev Ivo Gjika, piano (Albanië) Musiksommer Kleve
augustus 2019
donderdag 01-08
Nijmegen
Boskapel
19:30
gratis entree
Fr. Chopin en S. Prokofiev Daan Oostdam, piano (Nederland) Musiksommer Kleve
vrijdag 02-08
Nijmegen
Boskapel
19:30
gratis entree
L. van Beethoven, Fr. Liszt en C. Debussy Minjae Back, piano (Zuid-Korea) Musiksommer Kleve
dinsdag 06-08
Nijmegen
Stevenskerk
20:30
Titelouze, Cabezón, Cornet, Weckmann, Bach Léon Berben, orgel Nijmeegse Orgelkring
dinsdag 13-08
Nijmegen
Stevenskerk
20:30
Bach Jan Jansen, orgel Nijmeegse Orgelkring
dinsdag 20-08
Nijmegen
Stevenskerk
20:30
Andriessen, De Klerk, Verschraegen, Hindemith, Tailleferre e.a. Geerten van de Wetering, orgel Nijmeegse Orgelkring
vrijdag 25-08
Nijmegen
Maranathakerk
15:00
Tussen Luther en Latijn Gallus, Hassler, di Lasso, Resinarius, Senfl, Vulpius, Widmann e.a. Vocaal Ensemble Cantodoro o.l.v. Jan Groos
dinsdag 27-08
Nijmegen
Stevenskerk
20:30
Mendelssohn, Havinga, Van Oortmerssen, Bach Matthias Havinga, orgel Nijmeegse Orgelkring
september 2019
dinsdag 03-09
Nijmegen
Stevenskerk
20:30
Film & Orgel Het Orgel Trio Nijmeegse Orgelkring
zondag 15-09
Nijmegen
De Vereeniging
Annazaal
15:30
Clara en Robert Schumann Elisabeth Smalt, altviool, Francine van der Heijden, sopraan, Ursula Dütschler & Riko Fukuda, piano De Vereeniging
vrijdag 20-09
Beek
Sint-Bartholomaeuskerk
20:00
Monteverdi, Mäntyjärvi, Voormolen, Brahms e.a. Vocaal Ensemble PANiek Merle van der Lijke, harp & Sarah van der Lijke, dwarsfluit
zondag 22-09
Beek
Huis Wylerberg
14:00
Groen concert Helikon Kwartet
zondag 22-09
Nijmegen
De Vereeniging
15:00
Ravel, Prokofjev & Korngold Ramon van Engelenhoven, piano De Vereeniging
zondag 22-09
Nijmegen
Stevenskerk
15:00
gratis entree
Familieconcert Achter de pijpen van het orgel Jos Blom /Jacques de Vroomen /Joost Langeveld Nijmeegse Orgelkring
vrijdag 27-09
Nijmegen
De Vereeniging
20:00
Jubileumconcert 160-jarig bestaan Koninklijke Zangvereeniging Nijmeegs Mannenkoor o.l.v. Dion Ritten m.m.v. Rob Hazenberg, bariton, Roland Aalbers, piano & Combo Erik Raayman De Vereeniging
zaterdag 28-09
Nijmegen
Stevenskerk
16:00
gratis entree
Zaterdagmiddag in de Stevens Diederick Clements, orgel Nijmeegse Orgelkring
oktober 2019
zaterdag 05-10
Beek
Sint-Bartholomaeuskerk
20:15
Turcaria Campra, Rameau, Corrette, Fux, Blainville e.a. Les Esprits Animaux - Baroque Band concertseriebeek
zondag 06-10
Nijmegen
De Vereeniging
14:15
Bernstein: Wonderful Town Orkest van het Oosten en Het Gelders Orkest, solisten, Consensus Vocalis De Vereeniging
maandag 07-10
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Schubert, Brahms, Debussy Alexander Melnikov, piano Nijmeegse stichting voor kamermuziek
zaterdag 12-10
Nijmegen
De Vereeniging
19:30
Mozart: Don Giovanni Orkest van de Achttiende Eeuw & Cappella Amsterdam, solisten o.l.v. Kenneth Montgomery De Vereeniging
zaterdag 19-10
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Prokofjev Vioolconcert nr. 2; Sibelius Zwaan van Tuonela; Karelia Suite Het Gelders Orkest o.l.v. Per-Otto Johansson, Liza Ferschtman, viool De Vereeniging
zaterdag 28-09
Nijmegen
Stevenskerk
16:00
gratis entree
Zaterdagmiddag in de Stevens Leendert Verduijn, orgel Nijmeegse Orgelkring
zaterdag 26-10
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Maestro Jules presenteert…het orkest! Het Gelders Orkest o.l.v. Jules van Hessen De Vereeniging
zondag 27-10
Nijmegen
De Vereeniging
15:00
Op zoek naar Bach Holland Baroque & Daniel Lohues De Vereeniging
november 2019
zaterdag 02-11
Beek
Sint-Bartholomaeuskerk
20:15
Dialoghi Amorosi
Giovanni Felice Sances
Scherzi Musicali, Nicolas Achten - bariton, theorbe & leiding, Wei-Lian Huang – sopraan, François Dambois - theorbe & gitaar, Justin Glaie - aartsluit & gitaar, Lies Wyers - lirone & gamba, Beniamino Paganini - spinet concertseriebeek
maandag 04-11
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
De Falla, Delage, Prokofjev, Duparc, Moessorgski Ensemble Oxalys, Christianne Stotijn, mezzosopraan Nijmeegse stichting voor kamermuziek
zondag 10-11
Nijmegen
n.t.b.
n.t.b.
Najaarsconcert o.a. Solitude (deel 3 uit de Symphony of Solitarities) van Sven Hagvil Kamerkoor Ton sur Ton
dinsdag 12-11
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Oost en West Bernstein Ouverture Candide; Williams Hymn to the fallen; Gershwin Porgy and Bess, Symphonic Picture; Rimsky-Korsakov Scheherazade op. 35 Symfonieorkest Nijmegen o.l.v. Frans-Aert Burghgraef De Vereeniging
woensdag 27-11
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Chopin, Debussy, Moessorgski Behzod Abduraimov, piano Nijmeegse stichting voor kamermuziek
donderdag 28-11
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Haydn: Die Jahreszeiten Het Gelders Orkest, Bachkoor Nijmegen, solisten o.l.v. Rob Vermeulen De Vereeniging
zaterdag 30-11
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
The Unknown Chaplin (met filmvertoning) Nederlands Blazers Ensemble De Vereeniging
december 2019
zondag 01-12
Nijmegen
De Vereeniging
14:15
Rachmaninov Pianoconcert nr. 3; Strauss Ein Heldenleben Het Gelders Orkest o.l.v. Boris Giltburg, Alpesh Chauhan piano De Vereeniging
zaterdag 07-12
Nijmegen
De Vereeniging
Kleine zaal
20:15
Muziek uit Nachtschade: Aubergine (concertante versie) Claron McFadden & Muziektheater Transparant De Vereeniging
donderdag 12-12
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Rimsky-Korsakov: Shéherazade, Reinecke: harpconcert, wereldpremière van Reza Namavar Nijmeegs Studentenorkest Collegium Musicum Carolinum, Anneleen Schuitemaker, harp De Vereeniging
vrijdag 13-12
Nijmegen
De Vereeniging
20:00
Bach: Hohe Messe Toonkunstkoor Nijmegen o.l.v. Hans de Wilde m.m.v. Florilegium Musicum, Berry van Berkum, orgel, solisten De Vereeniging
zaterdag 14-12
Nijmegen
De Vereeniging
Kleine zaal
20:15
Stand-up Bass Dominic Seldis, contrabas & James Pearson, piano De Vereeniging
zondag 15-12
Nijmegen
De Vereeniging
Kleine zaal
15:00
Monteverdi, Goebaidoelina, Strozzi e.a. Elisabeth Hetherington, sopraan De Vereeniging
dinsdag 17-12
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Schubert, Bartok, Franck Alexandre Tharaud, piano, Quator Arod Nijmeegse stichting voor kamermuziek
vrijdag 20-12
Nijmegen
Stevenskerk
20:15
Christmas in de Stevenskerk Choir of Clare College Cambridge o.l.v. Graham Ross Stevensconcerten
zaterdag 21-12
Beek
Sint-Bartholomaeuskerk
20:15
Noorderlicht een Scandinavische Kerst Holland Baroque, Marianne Beate Kielland, mezzosopraan concertseriebeek
zondag 22-12
Nijmegen
De Vereeniging
15:00
Mozart, Mahler 4 Het Gelders Orkest o.l.v. Alexandre Bloch, Karin Strobos, mezzosopraan De Vereeniging
januari 2020
zaterdag 04-01
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
An American New Year's Concert Gershwin, Korngold, Bernstein, Rodgers Het Gelders Orkest o.l.v. Per-Otto Johansson piano: Aidan Mikdad De Vereeniging
vrijdag 17-01
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Ouder worden met Eric Corton Het Gelders Orkest o.l.v. Jonathan Heyward; host Eric Corton De Vereeniging
zondag 19-01
Nijmegen
De Vereeniging
15:00
Debussy Des pas sur la neige; Brahms Intermezzo op. 117 nr. 1; Berg Vier Stücke; Widmann Fünf Bruchstücke; werk van Bec Plexus en Frank Zappa Duo Ebano: Klarinettist Marco Danesi en pianist Paolo Gorini De Vereeniging
maandag 20-01
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Beethoven, Cage Alina Ibragimova, viool & Cédric Tiberghien, piano Nijmeegse stichting voor kamermuziek
vrijdag 24-01
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Brahms, Britten & Bernstein Het Gelders Orkest o.l.v. Massimo Quarta, fluit: Silvia Careddu De Vereeniging
zondag 26-01
Nijmegen
De Vereeniging
15:00
Blind date Jonge topmusici uit Europa De Vereeniging
vrijdag 31-01
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Counting Eskimo Words for Snow Debussy, Tanaka, Adams Peter Kuipers Munneke & Ralph van Raat, piano De Vereeniging
februari 2020
vrijdag 05-02
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Goetia 72 - In umbra lucis (Auerbach) Het Nederlands kamerkoor o.l.v. Peter Dijkstra De Vereeniging
woensdag 12-02
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Fauré, Brahms, Schumann Fauré Quartett Nijmeegse stichting voor kamermuziek
vrijdag 14-02
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Wagner, Stravinsky, Veldhuizen Nederlands Studenten Orkest De Vereeniging
dinsdag 18-02
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Weill, Milhaud, Koechlin en Korngold Ciconioa Consort o.l.v. Dick van Gasteren De Vereeniging
vrijdag 28-02
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Schubert: Winterreise Maarten Engeltjes, countertenor & Jan-Paul Grijpink, fortepiano De Vereeniging
maart 2020
donderdag 05-03
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Trauerode Bach, Zelenka Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Václav Luks De Vereeniging
vrijdag 06-03
Nijmegen
De Vereeniging
Kleine zaal
20:15
Het jaar 250 na Beethoven Floris Kortie & Vera Kooper, piano De Vereeniging
zondag 08-03
Nijmegen
De Vereeniging
14:15
Beethoven, Sibelius Het Gelders Orkest o.l.v. Sascha Goetzel; viool Rosanne Philippens De Vereeniging
vrijdag 13-03
Nijmegen
De Vereeniging
14:15
Intieme brieven Janaček, Costello en Brodsky Quartet Ragazze Quartet & Claron McFadden, sopraan De Vereeniging
zondag 15-03
Nijmegen
De Vereeniging
15:00
Schatkamer: Claude Vivier Janaček, Costello en Brodsky Quartet Asko|Schönberg & Hans Goedkoop De Vereeniging
zondag 22-03
Beek
Sint-Bartholomaeuskerk
15:00
Bach: Johannes Passion Apollo Ensemble concertseriebeek
vrijdag 27-03
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
The greatest hits' voor groot orkest Het Gelders Orkest o.l.v. Jules van Hessen De Vereeniging
dinsdag 31-03
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Wolf, Puccini, Respighi, Debussy Brodsky Quartet & Virpi Räisänen, mezzosopraan Nijmeegse stichting voor kamermuziek
april 2020
donderdag 02-04
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
fragmenten uit passiemuziek van Bach, Pergolesi en Pärt Pynarello De Vereeniging
vrijdag 03-04
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
The Little Match Girl Passion van David Lang & Partita for 8 Voices van Caroline Shaw Roomful of Teeth (vocaal ensemble) De Vereeniging
woensdag 08-04
Nijmegen
De Vereeniging
19:30
Bach: Matthäus Passion Bachkoor Nijmegen, solisten, Het Gelders Orkest De Vereeniging
zaterdag 18-04
Nijmegen
De Vereeniging
Kleine zaal
20:15
Ravel, de Falla, Miles Davis, Nils Frahm, Simeon Ten Holt Fuse De Vereeniging
zondag 19-04
Nijmegen
De Vereeniging
14:15
Ljadov Het betoverde meer; Prokofjev Pianoconcert nr. 3; Tsjaikovski Symfonie nr. 5 Het Gelders Orkest o.l.v. Tung-Chieh Chuang piano: Anna Vinnitskaya De Vereeniging
woensdag 22-04
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Schubert Elisabeth Leonskaja, piano, Liza Ferschtman, viool en Jakob Koranyi, cello Nijmeegse stichting voor kamermuziek
zaterdag 25-04
Beek
Sint-Bartholomaeuskerk
15:00
Beethoven: de vroege klaviertrio's Trio Goya: Kati Debretzeni, viool, Sebastian Comberti, cello, Maggie Cole, fortepiano concertseriebeek
zaterdag 25-04
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Strijden voor vrijheid Het Gelders Orkest o.l.v. Christian Schumann; host: Eric Corton De Vereeniging
zondag 26-04
Nijmegen
De Vereeniging
Kleine zaal
15:00
Schulhoff, Hindemith, Pärt, Gershwin Pianist Christos Papandreopoulos en klarinettist Andreas Mader De Vereeniging
mei 2020
vrijdag 01-05
Nijmegen
De Vereeniging
20:15
Poulenc, Escher, de Leeuw, Lassus Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss De Vereeniging
maandag 04-05
Nijmegen
De Vereeniging
21:00
gratis entree
Herdenkingsconcert De Vereeniging
zaterdag 16-05
Beek
Sint-Bartholomaeuskerk
15:00
Symfonisch souvenir Respighi, Vivaldi, Tsjaikovski Strijkers Het Gelders Orkest & Orkest van het Oosten concertseriebeek
zondag 17-05
Nijmegen
De Vereeniging
14:15
La douce France Debussy, Ravel, Stravinsky, Connesson Het Gelders Orkest o.l.v. Otto Tausk; piano Roger Muraro De Vereeniging